HABER DETAY
Nazilli Belediyesi Otobüslerine Kavuştu
02 Ağustos 2016 - Salı 14:07
861 defa okunmuş.
YEREL

Büyükşehir yasası ile İsabeyli Belediyesinden Aydın Büyükşehir Belediyesine verilen üç otobüs Aydın Valiliği Devir Tasfiye ve Paylaştırma Komisyonunun 57 sayılı kararı gereği Nazilli Belediyesine devri yapılarak teslim edildi.

 Devir, Tasfiye ve Paylaştırma Komisyonunun taşıtlar ve iş makineleri ile ilgili olarak aldığı kararlara bir yenisi daha eklendi. Büyükşehir yasasından önce İsabeyli Belediyesi bünyesinde yer alan yolcu taşıma amaçlı kullanılan 3 otobüs Nazilli Belediyesine devredildi.

İsabeyli Nazilli arasında yolcu taşıyan otobüslerin geri iadesi için daha önce müracaatta bulunan Nazilli Belediyesi‘nin talebini yerinde gören komisyon 3 otobüsün Nazilli Belediyesine geri verilmesine karar verdi.

İlk aşamada toplam 11 aracın devri ile adaletin er ya da geç gerçekleştiğini ifade eden Belediye Başkanı Haluk Alıcık, “Belediyemize devredilen araçlar bizleri ikinci kez sevindirmiştir. Yine hak yerini bulmuştur. Bu araçlarla halkımıza hizmet etmeyi sürdüreceğiz. Daha önce Büyükşehir yasası ile birlikte Nazilli Belediyesi’ne mahalle olarak katılan İsabeyli belde tüzel kişiliğine ait 4 adet binek araç, kamyonet, tır ve tankerleri Aydın Valiliği devir tasfiye ve paylaştırma komisyonu kararı gereğince Aydın’a devredildikten sonra Nazilli Belediyesi’nin açtığı dava sonucunda araçlar geri devredilmişti. Bu araçların Belediyemize devredilmesinin ardından yine Büyük şehre devredilen ve açılan dava sonucu Hundai paletli ekskavatör, JCB kazıcı yükleyici ve Caterpiller olmak üzere üç araç Aydın Valiliği devir ve paylaşım komisyonu tarafından Belediyemize verilmişti. Şimdide yolcu taşıma amaçlı kullanılan 3 otobüs Nazilli Belediyesine devredildi” diye konuştu.

Adınız
Yorumunuz
Hiç yorum yapılmamış.